Ćwiczenia na basenie
5 (100%) 1 vote

Pływanie na basenie jest bardzo dobrą formą aktywności fizycznej, podobnie jak bieganie czy jazda na rowerze. Jest to również świetna forma relaksu i odpoczynku po pracy. Gdy pływamy, pracują wszystkie mięśnie, a co ważne nie męczymy się tak szybko, a do tego doskonale się bawimy. Wydziela się również mnóstwo endorfin, czyli hormonu szczęścia. Jesteśmy uśmiechnięci i z chęcią wracamy do codziennych obowiązków.

Basen a chory kręgosłup – czy pomoże?

Możemy podzielić  ludzi na dwie,  a nawet na trzy grupy korzystających z basenu, oprócz oczywiście sportowców.  Pierwsza to ludzie którzy pływają dla przyjemności i relaksu, druga grupa to ludzie, którzy chcą wyleczyć swoje schorzenia kręgosłupa. Ćwiczenia na kręgosłup na basenie warto wykonywać już z dziećmi od najmłodszych lat. W ich przypadku najczęściej są to  ćwiczenia na skoliozę na basenie. Dzieci bardzo szybko uczą się pływać, a więc im wcześniej zaczniemy, tym lepiej.

Dorośli natomiast wykonują najczęściej ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy na basenie. Problemy z tą częścią ciała spowodowane są siedzącym trybem pracy. Pływanie na grzbiecie jest najlepsza metodą na to, aby odciążyć mięśnie kręgosłupa. Najlepiej byłoby uczestniczyć w zajęciach z instruktorem, co wiąże się z dodatkową opłata, ale jest bardziej efektowne.

Basen i odchudzanie – czy to dobre połączenie?

Trzecią grupą ludzi są osoby odchudzające się. Pływanie modeluje całą sylwetkę, wzmacnia mięśnie i poprawia krążenie. Ćwiczenia w basenie na odchudzanie są bardzo popularne wśród dorosłych i wśród dzieci, w końcu otyłość jest bardzo groźną chorobą, z którą coraz więcej osób się boryka. Ćwiczenia na brzuch na basenie mogą być bardzo fajną alternatywą dla standardowych „brzuszków“! Duża liczba osób odchudzających się bierze udział zajęciach z  aqua aerobiku z instruktorem. Jak wiadomo gimnastyka w wodzie nie obciąża stawów, przez  co jest zalecana dla osób takimi problemami.

Ważne jest aby chodzić na basen systematycznie, nawet 30 minut raz w tygodniu. Najlepiej jest kupić karnet na basen i uczęszczać na niego systematycznie. A Ci, którzy  posiadają kartę dużej rodziny, powinni zyskać jeszcze większą zniżkę dla siebie i dla dzieci.